Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

Unesená

T. R. RAGAN

AKCE
První kriminální případ soukromé vyšetřovatelky Lizzy Gardnerové.

Celosvětový bestseller. V zahraničí prodáno více než milion výtisků. Přeloženo do 6 jazyků.
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 16.7.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců

Ostatní s tímto titulem také koupili

Když se sedmnáctiletá Lizzy Gardnerová vrací domů z romantické schůzky se svým chlapcem Jaredem, nemůže být šťastnější. Idylický večer se však záhy mění v noční můru. Lizzy je unesena a vězněna zvráceným sériovým vrahem, kterého policie přezdívá Sklípkan. Po měsících trýznění se jí, jako jediné z jeho obětí, podaří uniknout. Sklípkan není nikdy dopaden a Lizzy je odsouzena k životu ve strachu a v neustálém ohlížení se přes rameno.
O čtrnáct let později Lizzy pracuje jako soukromá vyšetřovatelka a ve volném čase vyučuje mladé dívky a ženy sebeobranu. Chce pomáhat ostatním a zapomenout na prožitou hrůzu, která ji v dospívání potkala a kvůli níž je všem známá jako „ta, která přežila“. Když jí jednoho dne zazvoní telefon a uslyší v něm Jareda, toho času speciálního agenta FBI, přeběhne jí mráz po zádech. Ví, o kom bude řeč. Sklípkan se vrací. Hra na kočku a myš začíná. A přežít může jen jeden z nich.

Výběr z recenzí:

Od začátku byla kniha Unesená čtivá, autorka pomalu stupňovala napětí, dokázala vytvořit charaktery které vám budou imponovat...
Zdroj: http://daramegan.cz/recenze/unesena-t-r-ragan/

Kniha je velice čtivá, napětí neustále graduje a o zvraty není nouze. Navíc je příběh napsaný velmi věrohodně a logicky.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CN_85Gjrnxx/ 

Žádná hluchá místa skvěle propracované postavy, vše mělo svou návaznost, smysl a řád, žádné nelogičnosti a já se zatajeným dechem četla, četla a četla.
Zdroj: Knižní střípky - https://www.facebook.com/1978376742456174/posts/2557516714542171/

Jsem v polovině, ale už od prvních stran bylo jasné, že si mě autorka svým stylem psaní a vyprávěním získá.
https://www.instagram.com/p/CNrayRqL1vS/

Pokud Unesenou vezmete do ruky, věřím, že vás pobaví, trochu vystraší, ale že jako já budete chtít okamžitě další knížku s Lizzy.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/COFIOdsFFYP/

Kniha se nedá odložit. Přečteno za dva dny. Napětí se stupňuje až do samotného finále.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CN5rKoTlyaa/

"Unesená" je prvotřídní thrillerpři kterém vám bude běhat mráz po zádech.
Zdroj: https://recenze-knih994.webnode.cz/l/recenze-unesena/


Hodnocení knihy v zahraničí
Goodreads.com - 4,01* 24 046 hodnocení
https://www.goodreads.com/book/show/13765729-abducted

Amazon.com - 4,4* 6 912 hodnocení
https://www.amazon.com/Abducted-Lizzy-Gardner-Book-1-ebook/Ze stejné kategorie

Autor: T. R. RAGAN
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 13.4.2021
Formát: 145x205 mm
ISBN: 978-80-7402-429-0
Jazyk: Český
Počet stran: 372
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1
Další knihy autora

Recenze serveru daramegan.cz

Když se sedmnáctiletá Lizzy Gardnerová vrací domů z romantické schůzky se svým chlapcem Jaredem, nemůže být šťastnější. Idylický večer se však záhy mění v noční můru. Lizzy je unesena a vězněna zvráceným sériovým vrahem, kterého policie přezdívá Sklípkan. Po měsících trýznění se jí, jako jediné z jeho obětí, podaří uniknout. Sklípkan není nikdy dopaden a Lizzy je odsouzena k životu ve strachu a v neustálém ohlížení se přes rameno.
O čtrnáct let později Lizzy pracuje jako soukromá vyšetřovatelka a ve volném čase vyučuje mladé dívky a ženy sebeobranu. Chce pomáhat ostatním a zapomenout na prožitou hrůzu, která ji v dospívání potkala a kvůli níž je všem známá jako „ta, která přežila“. Když jí jednoho dne zazvoní telefon a uslyší v něm Jareda, toho času speciálního agenta FBI, přeběhne jí mráz po zádech. Ví, o kom bude řeč. Sklípkan se vrací. Hra na kočku a myš začíná. A přežít může jen jeden z nich.

Nemůžu si pomoct, ale od začátku jsem srovnávala Lizzy s Erikou Fosterovou z velmi úspěšné série Roberta Bryndzy. A došla jsem k závěru, že tahle ženská, tahle soukromá vyšetřovatelka Lizzy Gardnerová, se ji dokonale vyrovná.
Od začátku byla kniha Unesená čtivá, autorka pomalu stupňovala napětí, dokázala vytvořit charaktery které vám budou imponovat, a vymyslela prostředí, jenž dokonalo celý zbytek a udělalo ze čtení fakt požitek.

Lizzy Gardnerová si doslova v mládí prošla peklem. Byla Unesená, ale jako jediná dokázala tomu vrahovi, té maniakální bestii uniknout.
Po nějaké době, kdy se s tím jakž takž začala srovnávat, ji ale minulost dostihla. Vrah se znovu vyhoupl na denní světlo a začal kolem sebe šířit zlo. A nejhorší je, že Lizzy je jeho hnacím motorem, protože ona může za to, že se znovu objevil. Nebo je to jinak?

„Jestli chceš vidět, co pro tebe mám, vrať se do ložnice a podívej se z okna. Uvidíme se brzy, Lizzy.“Cvak.
Dlaně jí zvlhly. Sluchátko jí vypadlo z ruky. Pomalu kráčela do ložnice. Vzdálený hlas jí říkal, aby se nedívala, křičel na ni, aby se vrátila do kuchyně a zavolala Jareda. Nebo Cathy. Nebo policii.“

Autorka udělala se svou hlavní hrdinkou přesně to, co mám ráda. Ač má za sebou temnou minulost, která ji pošramotila na duši, neoddává se Lizzy alkoholu ani sebelítosti. Naopak se snaží být prospěšná. I když ji to kolikrát nejde tak, jak by si představovala, nevzdává se a tím mi imponovala.

Když se objeví její známý z doby, kdy se stala onou OBĚTÍ, začne příběh nabírat obrátky. Nervozita stoupá, napětí by se dalo krájet a jako čtenáři pochopíte, že v tuto chvíli už to bude kdo z koho. A pozor, Unesená není úplně pro slabé povahy. Nejen, že se zde objeví dost pavouků (což fakt nemusím, fuj!), tak i některé okamžiky nejsou úplně příjemné, nebudu nic prozrazovat, prostě se připravte na to, že tohle není žádný románek pro slečinky. 

Unesená je prvním dílem z nové série se soukromou vyšetřovatelkou Lizzy Gardnerovou a pokud budou i další díly stejně napínavé, stejně napsané, čtivé, s dobrou zápletkou, tak už si teď udělejte místo v knihovně, protože věřím, že všichni milovníci thrillerů ji budou chtít vlastnit a pyšnit se s ní – stejně jako já. 

Hvězdné hodnocení: ☆☆☆☆☆/5

Zdroj recenze: http://daramegan.cz/recenze/unesena-t-r-ragan/

-------

Recenze serveru recenze-knih994.webnode.cz/, 
Veronika Černucká

Jako sedmnáctiletá byla Lizzy Gardnerová unesená zvráceným sériovým vrahem. Jako jediné z mnoha obětí se jí podaří utéct. O mnoho let později se setkává se svým trýznitelem. Ten si říká Sklípkan a je rozhodnutý dokončit to, co kdysi nestihl.

Thriller "Unesená" je literárním debutem americké spisovatelky T. R. Ragan. Knihu u nás právě vydává nakladatelství Katto, které se specializuje na temné psychologické thrillery z celého světa. V nakladatelství Katto vyšlo mnoho skvělých knih, přesto se odvažuji tvrdit, že právě "Unesená" je jedním z jejich top titulů. T. R. Ragan navázala na úspěšnou a tolik oblíbenou tradici amerických thrillerů založených na řádění psychopatického sériového vraha. Tenhle si říká Sklípkan a nikdo, opravdu nikdo, se s ním netouží setkat.

Může se zdát, že v tomto žánru už není možné přijít s něčím novým, přesto se to autorce povedlo. Jedním z důvodů je to, že jde o ženu - autorku. Její mužští kolegové by se soustředili na technické detaily a libovali by si v popisování mučení a vraždění unesených dívek. T. R. Ragan na to šla jinak. Nepochybujeme o tom, že je Sklípkan zrůda, ale budeme si to myslet i na konci knihy, až poznáme jeho pohnutky? "Unesená" je plná neuvěřitelné člověčiny a pochopení pro všechno lidské. Autorka přistupuje k životu s pokorou, váží si lidí a nějak dokázala, že i padouchové budou v jejím pojetí působit jako normální lidské bytosti.

To nejlepší, co tu najdete, je ovšem sama hlavní hrdinka. Lizzy Gardnerová si prošla peklem a nyní působí jako soukromá vyšetřovatelka. Není to ale žádná Hrdinka s velkým H. Spíše je to typ obyčejné Holky odvedle. Je to sympatická žába, která se netají tím, že se stále nevyrovnala s tím, co se odehrálo před čtrnácti lety. Nejenže ji Sklípkan poznamenal duševně i fyzicky, ale stál za rozpadem jejího vztahu. Přítel Jared se snažil, ale nakonec se od sebe nechal odehnat. Lizzy je přesvědčená o tom, že láska a vztahy nejsou pro ni, jenomže to by se v jejím životě nesměl objevit zrovna Jared.

Jared vystudoval psychologii a navzdory všem očekáváním začal pracovat pro FBI. Nabízí se, že Lizzy mu pomáhá s vyšetřováním, jenomže ona je tu ve skutečnosti v roli oběti. Sklípkan se nikdy nepřenesl přes to, že mu utekla, a tak se rozhodl, že ji zavraždí. Předtím jí ovšem udělá ze života peklo. Lizzy netuší, proč ji Sklípkan tak nenávidí, a nechápe, podle jakého vzorce si vybírá své další oběti. Chápe, že ji unesl omylem, ale neví, proč. Únosů a vražd přibývá, Sklípkan terorizuje celé město, a aby toho nebylo málo, oficiální vyšetřovatelé jsou přesvědčení o tom, že Lizzy je Sklípkanova spolupachatelka.

"Unesená" je prvním dílem zamýšlené série o Lizzy Gardnerové. Vy budete Lizzy viset na rtech a ani si neuvědomíte, ve kterém okamžiku jste si na ní vypěstovali závislost. Věřte mi, že k tomu stoprocentně dojde. Lizzy a vlastně ani autorka se vám nijak nepodbízejí. Nehrají si na dokonalé a nesnaží se vás ohromit. Přesto si vás svou upřímností a bezprostředností naprosto získají a vy se budete těšit na další Lizzyino dobrodružství. "Unesená" je prvotřídní thriller, při kterém vám bude běhat mráz po zádech. A mezi námi, je docela možné, že si na své přijdou i čtenářky, které milují romantické příběhy. A teď už se pusťte do čtení a seznamte se se svou novou nejlepší přítelkyní Lizzy.

Zdroj recenze: https://recenze-knih994.webnode.cz/l/recenze-unesena/

-------

Recenze serveru https://lea-truetowords.blogspot.com/2021/04/unesena-od-tr-ragan.html#more

První díl ze série Lizzy Gardnerové "Unesená" je česká prvotina, která u nás od autorky vyšla a už teď mohu s klidem v srdci říct, že nebude poslední, kterou si od T.R. Ragan přečtu!

Po knize jsem sáhla ještě ten den, kdy mi dorazila domů a byla jsem pozitivně překvapena jak rychle jsem se začetla. (Knihu jsem přečetla za tři dny).
Kniha je rozdělena do 38 kapitol a časových pásů. Děj je vyprávěn z více pohledů, dokonce i z pohledu "Sklípkana" a tím je tento příběh tak jedinečný a působí o to víc reálně.

"Lidi, probůh, všímejte si toho, co se děje u vás v sousedství. Buďte obezřetní. Dávejte pozor na cizí osoby, na neznámá vozidla."

Líbí se mi, jak nás autorka hned na první straně nechá nahlédnout přímo do "světcovi" mysli (pachatel si říká světec), který se obhajuje tím, že jeho oběti vnímá jako "neposlušné teenagerky", které jsou skrz na skrz zkažené. Sám se považuje za hrdinu, který "brání" svět před zkaženými dívkami.
Tyto části jsem si opravdu užila a jen napjatě trnula, kdy přijde další..

Lizzy je svým humorem a svým šestým smyslem, který jednoznačně zdědila po otci jedinečná. Nenechá si nic namluvit, jen tak se lehce nevzdá a jde si za tím co chce. Je opravdu obdivuhodné, jak se před 14 lety zachovala. Ne každý by v dané situaci dokázat v klidu a s čistou hlavou jednat tak, jak to dokázala sedmnáctiletá Lizzy.

        "Nikdy jsem netvrdila, že jsem nejostřejší tužka v penále."

Jareda jsem si oblíbila už na úplném začátku. Jeho "Miluji tě, Lizzy. Tohle není konec, tohle je začátek." mne dostalo.. Je to výborný parťák ve všech ohledech.
Stejně tak tomu bylo i u Jessici Hayley, obě mají kuráž a co mají na jazyku, taky hned poví. Bohužel někdy dříve jednají, než přemýšlí, což se ne vždy musí vyplatit.

Věřím, že Lizzy a její "partu" si oblíbíte.

Znáte ten pocit, když se nemůžete od čtení odtrhnout a musíte prostě pokračovat dál? Posledních sedmdesát stran to šlo "se mnou z kopce" a musela jsem vědět, jak to vše nakonec dopadne. (A přesně to Katto i slibuje).

Unesená je velice dobře napsaná, i přesto, že se v knize setkáme se závažnějšími činy, čte se opravdu rychle. I "slabším povahám" by tento styl sedl. V žádném případě to však neubíralo na věrohodnosti.Začnu s negativy, jelikož jich je méně:

- Průhledný děj
- Dopadení Sklípkana jsem si představovala jinak a celkově se tento průběh odehrál velmi rychle

+ Vodítka, které jsou dobře ukryta
+ Otázky, které byly po pár stranách zodpovězeny
+ Autorčin stručný, ale přitom výstižný popis míst vás dokáže přenést na dané místo
+ Výstižné, vtipné, ale nijak zdlouhavé monology
+ Pohled pachatele, který dělá příběh tak jedinečný
+ Celkový styl autorčina psaní
+ Vedlejší postavy - pátrací tým Lizzy

Celkově jsem si společné pátrání a hledání vodítek užila, i když byl příběh místy "průhledný", závěr předvídatelný (někdy si všímám až moc), celkový dojem z knihy mám pozitivní.
Chvíli mne něco zmátlo, ale jinak jsem byla stále na stopě tomu pravému pachateli. 

Vím, že pár lidem se obálka moc nelíbí, ale já jsem nadšená. Nádherný plastický pavouk tomu dodává ten správný nádech.

Hodnocení: ☆☆☆☆/5

Pamatujte, že ne vždy se hon za kariérou vyplatí a ne vždy na konci vašeho úsilí na vás čeká povýšení.

Zdroj recenze: https://lea-truetowords.blogspot.com/2021/04/unesena-od-tr-ragan.html#more

Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
Unesená | katto.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://www.katto.cz/
https://www.katto.cz/unesena?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!