V zajetí klamu

Suzy K Quinn

AKCE
Jak daleko je člověk ochoten zajít, aby ochránil své dítě?
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 19.6.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců

Ostatní s tímto titulem také koupili

Pro rozvedenou Lizzy Rileyovou znamená přestup jejího osmiletého syna Toma na místní akademii nový začátek. Lizzie má pocit, že škola s tak skvělou reputací a vynikajícími výsledky bude pro jejího syna to pravé. Tom potřebuje stabilitu a jistotu.
Jenže na téhle škole je něco zvláštního. Rodičům není povolen vstup na školní pozemky, na oknech jsou namontované mříže a ředitelovo chování je značně znepokojivé.

Proč Tom chodí domů vyčerpaný a nepamatuje si nic z prožitého dne? Kde se na jeho pažích vzaly ty podivné modřiny?
A když se Lizzie snaží získat informace od ostatních studentů, proč mají strach promluvit?

Výběr z recenzí:
Tohle byla neskutečná jízda, s kterou si budete připadat jak na horské dráze. Budete cítit bezmocnost milující matky, soucit s týraným dítětem, nevraživost k záporným padouchům i neočekávané překvapení, které si na vás autorka nachystala.

Zdroj: https://knihazaknihou.cz/v-zajeti-klamu/

Ze stejné kategorie

Autor: Suzy K Quinn
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 25.11.2020
Formát: 145x205 mm
ISBN: 978-80-7402-423-8
Jazyk: Český
Počet stran: 416
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1
Další knihy autora

Recenze serveru zaostrenonaknihy.cz

Dnes jsem si pro vás připravila další recenzi na knihu od nakladatelství Katto s názvem V zajetí klamu. Opět musím na první pohled pochválit a vyzdvihnout nádhernou obálku, která věrohodně vystihuje příběh, který je skryt uvnitř knihy.

Lizzy Rileyová začíná se svým šestiletým synem znovu. Spolu s ním utekla od svého násilnického manžela a přestěhovala se na neznámé místo a teprve se zabydluje. S novým místem souvisí i přestup jejího syna Toma na místní akademii, která má skvělou reputaci. Na té škole je však něco zvláštního. Rodičům není dovolen vstup do tříd, na oknech jsou namontované mříže a na vstupní bráně visí veliký zámek. Vše završuje ředitelovo podivné chování, které Lizzy velmi znepokojuje. Tom začne chodit ze školy velmi unavený a z vyučování si nic nepamatuje. Na pažích se mu objeví podezřelé modřiny, o kterých nechce promluvit. Strach mají i ostatní studenti… Do případu se vloží i sociální pracovnice Kate, která se bude snažit přijít věcem na kloub.

Hlavní vypravěčkou je Lizzy, zoufalá matka, které se syn mění doslova před očima. Po nástupu na novou školu se s ním děje něco hodně divného. Je unavený, bledý, nepamatuje si nic z vyučování a k tomu dostane podivné záchvaty. Je nasnadě, že si Lizzy začne stěžovat ve škole, to je totiž jediné místo, kde ho nemá pod dohledem…Škola se brání zuby nehty, ale jde vidět, že musí něco skrývat. Proč by jinak měli mříže na oknech a některá okna zatmavená?

Já jako matka čtyřletého chlapečka jsem vše prožívala spolu s Lizzy. Cítila jsem její zoufalství, snahu dovolat se pomoci. Na druhou stranu jsem věděla, že vyrůstala v dysfunkční rodině, navíc se jí rozpadlo manželství, ze kterého vyšla jako oběť násilníka. Právě proto se na její případ zaměří sociální pracovnice Kate, která navzdory podmínkám, které britské sociální služby představují, se pustí do snahy odhalit pravdu.

Přiznám se, že se mi dlouho nestalo, aby mě autorka takhle vodila za nos. Vše jsem jí „sežrala“ i s navijákem. Zápletka je tak neprůhledná, že ji odhalíte až na samém konci a věřte, že vám zůstane pusa dokořán. Svůj podíl na tom měla i chytře napsaná anotace. Celou četbu mi v hlavě vířily různé teorie, co by za Tomovým chováním mohlo být. Proč se najednou z hodného chlapce stane „chodící mrtvola“ s občasnými agresivními výpady?

Čím více se blížíte závěru, tím více fandíte Lizzy, aby se nenechala jen tak odbýt. Stejně tak držíte pěsti Kate, která má ta správná vodítka, jen si je neumí poskládat dohromady. Pak přijde šok. Doslova. Při odhalení mnou projely doslova všechny nastřádané emoce, které jsem konečně mohla vypustit, ale nakonec úplně z jiného důvodu.

Děj střídavě vypráví v ich formě Lizzy a Kate, občas se zde mihne i pohled Rachel, Lizziny matky. Kapitoly jsou proloženy dalšími kapitolami vyvedenými kurzívou, které odkrývají Lizzynu minulost.

Zpětně jsem přemýšlela o uniklých indiciích, které mohly něco napovědět. Bylo jich však velmi málo a jen pozorný čtenář si jich všimne. Já se zarazila na jedné věci popisované v minulosti (pro ty, kteří četli, ráda prozradím). Autorka má můj obdiv, že mě utáhla na vařené nudli a zároveň jí tleskám, protože už dlouho jsem nenarazila na psychothriller, který by se mnou tak zamával.

V závěru se dočkáme i napínavých scén, u kterých si div neokoušete všechny nehty. Velmi jsem se bála, že mě autorka překvapí ještě například v poslední větě dalším obratem událostí, ale naštěstí se tak nestalo. Uf.

Tento vynikající nervy drásající psychothriller (ne)doporučím především ženám – matkám, kterým tato kniha spolehlivě rozcuchá nervy. Připravte se na bezmoc a vztek, tyto dvě emoce vás budou provázet od začátku do konce.

Hodnocení: 5*****
Zdroj recenze: http://zaostrenonaknihy.cz/recenze/recenze-v-zajeti-klamu-suzy-k-quinn/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenze serveru knihazaknihou.cz

Lizzy chce se svým šestiletým synem Tomem začít nový život. Manželství se jí nevydařilo a nyní se snaží před manželem zmizet ze světa. Doufá, že právě v malém anglickém městečku se znova svobodně nadechne a Tom si zde najde nové kamarády. Třeba zrovna v místní škole, která má skvělou reputaci a zájem o ní je obrovský. Jenomže tahle škola je od prvního okamžiku divná. Rodiče nesmí vstoupit na pozemek. Jakmile jsou všechny děti uvnitř, vrata se okamžitě zamknou zámkem, který je spojen těžkým řetězem, na oknech jsou mříže, některá okna jsou začerněná a ředitel této školy má také dost podivné chování. Co se ukrývá za zdmi této akademie a proč se Tom tak najednou změnil? Chodí domů unavený, nic si nepamatuje. Z hodného, milého kluka se najednou stal agresor, který bije malé holky a odmítá mluvit o čemkoli, co se týká školy. Navíc začne mít nevysvětlitelné záchvaty a modřiny po vpichách na ruce. Lizzy se snaží přijít na kloub podivuhodným věcem, co se zde dějí, ale naráží na zeď nepochopení a odporu. Do pátrání se zapojí i Kate z místní sociálky, která má Toma na starosti, ale prorazit hradbu mlčení vypadá jako neuskutečnitelný plán.Psychothriller V ZAJETÍ KLAMU je neuvěřitelnou hrou autorky se svými čtenáři. Nemáte šanci odhalit celé zákulisí zápletky, jediné co vám autorka umožní, je sledovat napínavý děj, ale dál vás nepustí. Pěkně si to užijte až do samého konce, protože dřív odpovědi na své otázky nedostanete. Tenhle příběh vás bude bavit, okamžitě se ponoříte do děje, jehož ponurá atmosféra vás obklopí a uzavře ve své náruči.

Celý příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů dvou hrdinek příběhu. Pohled Lizzy vás vtáhne do temného tajemství kolem prestižní školy a retrospektivně vás seznámí se svojí pohnutou minulostí. Odlišný font písma vám dá jasně najevo, kdy se ocitnete v minulosti, takže nemusíte mít obavy z nepřehlednosti děje. Druhým vypravěčem v příběhu je Kate, mladá dívka pracující v sociálních službách. Její náruživost přijít na kloub skrytému tajemství vám odhaluje další možnosti v příběhu a ještě více zamotává celý případ.

„Ne,“ zavrtím hlavou. „Už jsem to říkala v nemocnici. Muselo se to stát ve škole. Tom nikam jinam beze mě nechodí. A já jsem mu to neudělala.“ Jsem vyčerpaná a naštvaná. „Copak to nechápete? Dělám si takové starosti, až je mi z toho zle. Mého syna někdo týrá. Nikdo neví proč ani jak. A vy místo abyste mi pomohli najít odpovědi, mě posadíte na lavici obžalovaných.“

Zajímalo by mě, jestli lidé, kteří venku míjejí tuhle budovu, vědí, co se uvnitř odehrává. Snaží se mi vzít moje dítě.

Suzy K Quinn si vás vede svými cestičkami a nedovolí vám uhnout ze své nastavené trasy. Promyšlená zápletka vám nabídne několik možných řešení, ale přesto si nechává otevřená vrátka a v čtenáři tak neustále podněcuje zvědavost, která ho táhne příběhem dál a dál. Lehká rozvleklost děje, která vás překvapí uprostřed vyprávění je způsobena neustálým koloběhem skrytého tajemství kolem školy, ale velmi brzy je utnuta dalším zvratem, jenž vás nenechá knihu odložit z rukou.

Autorka buduje stísněnou atmosféru už od samého začátku knihy a v čtenáři tak okamžitě převládne pocit děsivého očekávání věcí příštích. A ty opravdu přijdou v samém závěru knihy a doslova vás uzemní svým překvapivým odhalením. Výrazné a přesvědčivé typy postav vás nadchnou svou propracovaností a vy jim budete věřit téměř vše bez sebemenšího zaváhání.

Tohle byla neskutečná jízda, s kterou si budete připadat jak na horské dráze. Budete cítit bezmocnost milující matky, soucit s týraným dítětem, nevraživost k záporným padouchům i neočekávané překvapení, které si na vás autorka nachystala.

Nechte se strhnout psychologickým thrillerem V zajetí klamu a ponořte se do příběhu, který vám nedá nic zadarmo a nadchne vás svou vystavěnou zápletkou. Tady se nudit rozhodně nebudete.

Hodnocení: 98 %
Zdroj recenze: https://knihazaknihou.cz/v-zajeti-klamu/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenze serveru daramegan.cz

Pro rozvedenou Lizzy Rileyovou znamená přestup jejího osmiletého syna Toma na místní akademii nový začátek. Lizzie má pocit, že škola s tak skvělou reputací a vynikajícími výsledky bude pro jejího syna to pravé. Tom potřebuje stabilitu a jistotu.
Jenže na téhle škole je něco zvláštního. Rodičům není povolen vstup na školní pozemky, na oknech jsou namontované mříže a ředitelovo chování je značně znepokojivé.
Proč Tom chodí domů vyčerpaný a nepamatuje si nic z prožitého dne? Kde se na jeho pažích vzaly ty podivné modřiny?
A když se Lizzie snaží získat informace od ostatních studentů, proč mají strach promluvit?

V zajetí klamu je třetí novinkou z nakladatelství Katto.cz, do které jsem se pustila. Z tohoto nakladatelství mám něco načteno a proto jsem očekávala vysokou kvalitu i od tohoto titulu.
A dostala jsem všechno, co jsem chtěla, možná i trochu víc a odnesly to moje nervy. 

Přemýšlím, čím mám začít. V knize se toho děje opravdu hodně a je důležité sledovat vše. Hlavní hrdinka Lizzie je matkou malého, šestiletého Toma, je rozvedená, protože s Ollym jim to nefungovalo.
Lizzie najde Tomovi novou školu, je to velmi prestižní akademie, která ovšem navenek působí dost temně a tajemně. a ve chvíli, kdy do ní Tom začne chodit, mění se své mámě doslova před očima. Je stále unavený, na nic si nepamatuje, neví, co ve škole dělali, co se učili, jak to tam probíhalo. A Lizzie nepomáhá ani to, když vidí, že škola má na vratech velký masivní zámek, v oknech mříže, na hřišti nikdy nevídá hrát si děti a při skončení školy žádné z dětí nevyběhne ven, ale přicházejí ve špalíru, jako „husy“…
Co se děje s Tomem, co se děje ve škole? Co na to říká Tomův otec? To vše se dozvíte z příběhu V zajetí klamu.

Ihned když jsem začala číst, svářely se ve mě hrozné pocity. Lizzie to vůbec neměla jednoduché a hlavně, nechala sebou zametat. A když k tomu jako matka přihlédnu i ohledně jejího syna ve škole, můžu vám upřímně říct, že jsem měla chuť řvát a někomu pořádně nabančit, aby si všiml, co se všechno děje. A také jsem nadávala na Lizzie, že v některých situacích byla příliš slabá, ovšem ono to tak vypadalo jen na první pohled. Celou dobu jsem měla hlavní hrdinku ráda, fandila jsem ji a přiznám se, že proto mne velmi překvapil závěr knihy, kdy mi zůstala i ústa otevřená. 

„Tajně si přeju Margaret svěřit, jaký Olly ve skutečnosti za zavřenými dveřmi je. Že se chováním podobá svému otci daleko víc, než by si mohla myslet. Ta hrubost jim koluje v žilách…
Věřila by mi? Postavila by se proti němu?
Vážně nevím.“

Ale upřímně, já ten konec si představovala už v polovině, ale pořád bych nevěřila tomu, že to tam autorka takto zapasuje. Velká pochvala.
Věřím, že vyprávění se bude líbit všem, kteří mají rádi psychothrillery, jenž se zabývají tématem rodiny a vztahů mezi rodiči, dětmi, autoritami.
V zajetí klamu bylo skvělým čtením a to také díky tomu, že se zde střídá jak minulost s přítomností, tak i více postav, než jen Lizzie, tudíž si můžete udělat obrázek o každé důležité postavě, která v příběhu vystupuje. Ale pozor na to, jestli ten obrázek, který si utvoříte, bude ten správný.

Kniha se velmi dobře čte. Nejen, že vás čekají krátké kapitoly, ale příběh sám o sobě je velmi napínavý, sledujete více různých linek, kde se něco děje, takže budete mít při čtení o zábavu postaráno.
Pokud se chystáte na čtení této knihy, dejte si pozor, abyste v zajetí klamu nebyli i vy. Autorka si totiž se svými čtenáři pohrává jako kočka s myší a na některé věci nemusíte přijít vůbec, dokud se autorka nad vámi nesmiluje a prozradí vám to. 
Velmi dobré čtení, které vám vřele doporučím, pokud patříte mezi fanoušky toho žánru.

Hodnocení: 4****
Zdroj recenze: http://daramegan.cz/recenze/v-zajeti-klamu-suzy-k-quinn/

Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
V zajetí klamu | katto.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://www.katto.cz/
https://www.katto.cz/v-zajeti-klamu?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!