Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

Vražedná sonáta

Natasha Korsakova

AKCE
Chytrý a tajemný kriminální román ze současnosti, opírající se o skutečné reálie a historická fakta.
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 16.7.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců, Výrobce / značka: KATTO

Ostatní s tímto titulem také koupili

Skandální případ otřásá Římem. Cornelia Giordanová, mocná a obávaná hudební agentka, byla brutálně zavražděna. Případu se ujímá zkušený komisař Di Bernardo, který musí proniknout do složitých a neúprosných vztahů panujících mezi agenty, virtuosy a lidmi z hudebního byznysu. Brzy pochopí, že v tomto zdánlivě vznešeném světě vládnou ve skutečnosti tvrdá pravidla a nevybíravé intriky. Vrah má ale jasný cíl a smrtí Cornelie to pro něj nekončí. Vyšetřování postupně odhaluje spletité vztahy a dávná tajemství sahající až do dob slavného výrobce houslí Antonia Stradivariho.

Chytrý a tajemný kriminální román ze současnosti, opírající se o skutečné reálie a historická fakta.

Následující produkty by vás mohly zajímat

Ze stejné kategorie

Autor: Natasha Korsakova
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 1.11.2019
Formát: 145x205 mm
ISBN: 978-80-7402-387-3
Jazyk: Český
Počet stran: 380
Pořadí v sérii: 1
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1
Další knihy autora

Detektivní román VRAŽEDNÁ SONÁTA v sobě ukrývá nevšední příběh. Staré tajemství, které má neuvěřitelnou sílu, přežilo několik stovek let a v jeho středu stojí Stradivariho slavné housle – Mesiáš, které byly vyrobeny v roce 1716 a jejichž cena je zdobena sedmi nulami. Smrt slavné hudební agentky je teprve začátek. Tenhle vrah musel mít pořádně pevné nervy, aby naplánoval vraždu, na kterou má jen pár minut. Za touhle vraždou jsou emoce – temné emoce…

Komisař Di Bernardo vyšetřuje smrt slavné a mocné hudební agentky Cornelie Giordanové, jenž byla pro svou neústupnost a tvrdost trnem v oko nejednomu člověku pohybujícímu se kolem hudební branže. A Řím je přímo kolébkou mistrů i houslových virtuosů a lidí, s kterými si Cornelie zahrávala jako kočka s myší je dostatek. Navíc po ní zůstali dva synové a neteř, kteří navenek působí jako milující rodina, ale každý z nich měl s obětí nějaký spor. Di Bernardo bude muset hluboko proniknout do složitých a nekompromisních vztahů nejen v samotné rodině, ale pochopit i všechna pravidla, která nejsou vždy košer v intrikánském hudebním světě. Pátrání ho nakonec zavede až do roku 1716, kdy vznikly slavné housle Mesiáš, které měly to štěstí, že se jich dotýkaly ruce samotného Antonia Stradivariho. Smrtí Cornelie Giordanové ale vše teprve začíná a vrah už vyhlíží další svou oběť. Komisař Di Bernardo bude muset zrychlit, aby se další mrtvou nestala jeho bývalá přítelkyně.

 

„Chci zachytit vzpomínku, zapamatovat si každý, byť nejdrobnější detail, každou šestnáctinu, každý tón. Crescendo narůstající rozkoše provázené jejím chroptěním. Pak diminuendo, uklidnění. Povznášející pocit: Coda. Udělám to ještě jednou? Da capo? Chci to celé ještě jednou prožít? Ještě jednou allegro diabolico? Bezděčně se usmívám…“

Detektivní román Vražedná sonáta vzdává poctu mistru Antoniu Stradivarimu i celému houslovému světu. O elegantně rezonující tóny houslí, budete zakopávat po celou dobu čtení a jejich překrásný, melancholický zvuk vás bude nevtíravě doprovázet celým příběhem jako milý společník. Milovníkům hudby srdce zaplesá, protože tady je hudební svět v samém středu vyšetřování a historie tajemných houslí je skvělým doplňkem detektivního příběhu.

„Corneliina smrt byla oslňujícím úvodem, první větou vražedné sonáty.“

Rozhodně nečekejte vzrušující thriller plný děsivých mordů. Tady dostává přednost chytrost a pomalé rozplétání zamotaného případu, kdy se zjišťují všechna drobná vlákna případu, která se postupně rozplétají, abyste nakonec zjistili, že jste opět na vedlejší stopě a začínalo další nové hledání. Styl vyšetřování připomíná cosi mezi Colombem a Maigretem.

Toto pomalejší tempo má občas za následek zbytečnou rozvleklost příběhu, ale autorka naštěstí do hlavní role obsadila neskutečného sympaťáka Di Bernarda, kterého si okamžitě oblíbíte a jenž vás nezklame po celou dobu vyprávění. Autorka nám vyšetřujícího komisaře předkládá jako obyčejného člověka, který dělá chyby nejen ve svém osobním životě, ale i ve vyšetřování a tím je vám daleko bližší, než kdyby se jednalo o „Supermana“, který na vše okamžitě přijde.

V románu se střídají dějové linky vyšetřování případu společně s vloženými myšlenkami vraha. Navíc je ještě celá detektivka proložena vstupy z historie, kdy sledujete celou osudovou dráhu slavných houslí Mesiáš - od jejich vzniku v roce 1716 až po současnost. Právě tento tajemný příběh kolem Stradivariho houslí dodává celé detektivce ten pravý šmrnc a navíc se celá záhada opírá o skutečné reálie a historická fakta. Takže jak vidíte, zábavy bude rozhodně dostatek.

Co jistě potěší všechny české čtenáře, je fakt, že autorka jedné z vedlejší postav příběhu – asistentce oběti – dala českou národnost. Sice to na děj detektivky nemá žádný význam, ale čeští patrioti to dozajisté ocení :-) .

Kdo máte rádi inteligentní, pomalé rozplétání vraždy, kde nic není tak, jak se tváří, pak Vražedná sonáta je určena pro vás. A připravte si k tomu CD s klasickou hudbou, nejlépe J. S. Bachem a atmosféra bude dokonalá.

 

Hodnocení: 89 %

@knihazaknihou, Veronika Esserová

https://knihazaknihou.cz/vrazedna-sonata/

Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
Vražedná sonáta | katto.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://www.katto.cz/
https://www.katto.cz/vrazedna-sonata?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!